خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

تهیه گزارش های ارزشگذاری

واژه ارزش‌گذاری (Valuation) شامل فرآیند تخمین ارزش دارایی‌ها و یا بدهی‌های مالی همانند سهام شرکت‌ها، اوراق بهادار، و دارایی‌های نامشهود می‌باشد؛ که به دلایل مختلف ازجمله انتقال مالکیت، عرضه اولیه سهام، ادغام و تملک، ارزیابی ثروت، خلق ارزش و غیره نیاز به ارزش‌گذاری خواهند داشت. ازجمله روش‌های مختلف ارزش‌گذاری هر شرکت، شامل رویکرد مبتنی بر دارایی، رویکرد مبتنی بر بازار، رویکرد مبتنی بر درآمد و رویکرد مبتنی بر قیمت‌گذاری حق اختیار می‌باشد که واحد تأمین سرمایه کارگزاری بانک آینده با تکیه‌ بر دانش و مهارت نیروهای متخصص خود قادر به ارائه خدمات ارزش‌گذاری مطلوب به مشتریان خود می‌باشد

طرح توجیهی (FS)

طرح توجيهي(Feasibility Study) ، شامل نماي کلي پروژه يا فعاليت اقتصادي و کسب‌وکاری است که قصد راه‌اندازی آن را دارند. طرح توجيهي زواياي سرمایه‌گذاری از قبيل ميزان سرمایه‌گذاری ، وضعيت بازار و وضعيت موجود يک طرح را براي سرمایه‌گذار روشن می‌کند تا سرمایه‌گذار بتواند تصمیم‌گیری راحت و درستي از مسير انتخابی‌اش داشته باشد. واحد تأمین سرمایه شرکت کارگزاری بانک آینده با امكان‌سنجی، بررسی مالی و اقتصادی و تهیه گزارش توجیهی، یكی از پیش‌نیازهای ضروری در فرآیند تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها، در بانک‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مالی را برطرف خواهد ساخت.

برنامه کسب وکار (BP)

طرح كسب ­وكار به‌عنوان نقشه راه شركت مي ­باشد كه مسير حركت شركت را تعيين مي­ كند و گزارش هایی  توصيفي و جامع در مورد كسب­ وكار يك موسسه، گروه يا فرد است. اين طرح حاوي بررسي ­هاي دقيقي در خصوص توليدات يا خدمات يك شركت، بازار و مشتريان، رقبا، منابع انساني، منابع تأمین مالي، فنّاوری و ابعاد فني محصول يا خدمات است. يكي از مهم­ترين كاركردهاي آن اين است كه با تدوين آن، فرد مي­ تواند عوامل داخلي و خارجي درگير در كسب ­وكار خود را شناسايي و اثر آن‌ها را بر روي فعاليت خود بررسي نمايد. طرح كسب­ وكار به‌عنوان يك سند كلان است كه از آن انواع گزارش‌ های مورد نياز شركت جهت توجيهی مخاطبين استخراج مي ­گردد.

مطالعات صنعت

واحد تامین سرمایه کارگزاری بانک آینده با نیروی متخصص میتواند در خصوص تحلیل و مطالعه صنایع مختلف یاری دهنده مشتریان خود باشد.
  • تهیه گزارش های ارزشگذاری
  • طرح توجیهی (FS)
  • برنامه کسب وکار (BP)
  • مطالعات صنعت