خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
6/10 (تعداد آرا 2 نفر )

افزایش سرمایه

شرکت‌ها به دلایل مختلفی مانند الزامات قانونی ،بهبود ساختار مالی و توان اعتبارگیری شرکت از مؤسسات مالی و اعتباری و جلوگیری از خروج وجه نقد، جهت پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌های خود ممکن است تمایل داشته باشند از مسیر افزایش سرمایه از منابع داخلی خود تأمین مالی نمایند در این راستا واحد تأمین سرمایه با مجوز قانونی لازم و همچنین تجربه موردنیاز آماده برای همراهی با شرکت‌ها در این فرآیند می‌باشد.
 درراستای تحقق این هدف واحد تأمین سرمایه کارگزاری بانک آینده خدماتی نظیر: آشناسازی ناشر با الزامات قانونی افزایش سرمایه، ارائه شیوه‌های مختلف افزایش سرمایه از منابع مختلف، تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه و همکاری در زمینه تأیید آن توسط بازرس قانونی شرکت، همچنین در مورد شرکت‌های سهامی عام علاوه بر موارد مذکور، تهیه بیانیه ثبت سهام و نهایتاً اخذ مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه می‌دهد.

مشاوره پذیرش در بورس / فرابورس

شرکت‌ها به دلایل متعددی مانند الزام سهامداران عمده، دولت یا نهادهای قانونی، افزایش اعتبار داخلی و بین‌المللی و تقویت جایگاه شرکت، استفاده از تسهیلات اعتباری با وثیقه کردن سهام پذیرفته‌شده در بورس یا تعیین ارزش بازاری سهام شرکت در بورس و ... ، تمایل دارند در بورس وارد شوند. بر طبق قانون، برای وارد شدن شرکت به بورس لازم است مؤسسه‌ای باتجربه و دارای مجوز مشاوره پذیرش از سازمان بورس، به‌عنوان مشاور انتخاب‌شده و شرکت متقاضی را در طی فرآیند پذیرش همراهی کند. این فرآیند شامل مشاوره و همکاری در جمع‌آوری، بررسی، تأیید، ارسال اطلاعات موردنیاز و انجام مذاکرات با سازمان بورس بوده و واحد تأمین سرمایه شرکت کارگزاری بانک آینده در این فرآیند به شرکت متقاضی مشاوره داده و شرکت را همراهی خواهد کرد.

تأسیس شرکت سهامی عام

یکی راه­های تأمین مالی برای استفاده از منابع عام تأسیس شرکت در قالب حقوقی سهامی عام است. که در این حالت تأمین کنندگان وجوه در قالب سهامدارن و شرکای شرکت خواهند بود. مطابق قانون بازار اوراق بهادار کشور، پذیره­نویسی عمومی جهت تشکیل شرکت سهامی عام می­بایست ضمن رعایت مفاد مندرج در قانون تجارت با رعایت قانون بازار اوراق بهادار و دستورالعمل­های مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار صورت پذیرد. تأسیس یک شرکت سهامی عام تابع مقررات و قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد. در این روش پس از تهیۀ و تنظیم مدارک مورد نظر سازمان توسط مؤسسین پذیره­نویسی از عموم صورت خواهد گرفت و وجوه مد نظر گردآوری خواهد گردید.

صندوق سرمایه‌گذاری پروژه

صندوق سرمایه‌گذاری پروژه ساختاری است که به‌منظور ساخت و رساندن به مرحله بهره‌برداری پروژه‌های سودآور خدماتی و تولیدی، به جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص وجوه جمع‌آوری‌شده به پروژه مربوطه می‌پردازد. در این روش بانیان اجرای پروژه‌ای که دارای تجارب و پیشینه کافی در صنعت موردنظر هستند می‌توانند در ساختاری تحت نظارت نهادها و ارکان قانونی و به‌کارگیری عوامل و پیمانکاران مجرب، اقدام به اجرا و ساخت پروژه کنند. ساخت از طریق شرکت سهامی خاص پروژه که سهام آن متعلق به صندوق است اجرا می‌شود و در پایان دوره ساخت و آغاز دوره بهره‌برداری، سهام این شرکت قابل‌فروش یا عرضه در بازار بورس خواهد بود.

صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان

صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان راه‌حلی ساختاریافته برای تأمین مالی مشارکتی ساخت املاک و مستغلات است. در این روش می‌توانید با استفاده از املاک و داراییهای ملکی موجود خود و با مشارکت سایر سرمایه‌گذاران، در ساختاری تحت نظارت نهادهای قانونی و ارکان، اقدام به تأمین مالی ساخت کنید. این صندوق نهادی مالی است که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادر تأسیس‌شده و به جمع‌آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه‌گذاری در ساخت پروژه ساختمانی مشخص و سپس فروش واحدهای ساختمانی آن می‌پردازد.
  • افزایش سرمایه
  • مشاوره پذیرش در بورس / فرابورس
  • تأسیس شرکت سهامی عام
  • صندوق سرمایه‌گذاری پروژه
  • صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان